Aktualności

14-11-20

Komunikat Klubu


Klub BAS BIAŁYSTOK informuje, że w związku z przetestowaniem całej drużyny otrzymaliśmy pozytywne wyniki testów na zakażenie koronowirusem typu SARS-COV-2.
Decyzją Zarządu Klubu wszyscy zawodnicy oraz sztab trenerski, którzy mieli kontakt z zakażonymi zostali w domowej izolacji.
Informujemy również, że zawodnicy czują się dobrze, natomiast osoby, które są zdiagnozowane jako pozytywne pozostają w kontakcie ze sztabem i lekarzami oraz odbywają obowiązkową kwarantannę.
Klub również na bieżąco informuje Polską Ligę Siatkówki oraz służby sanitarne o stanie zdrowia wszystkich  osób w Klubie.

‼️Pod koniec tygodnia powinniśmy wrócić na halę

Jeśli nic się nie zmieni najbliższy mecz 25 listopada

Komunikat publikujemy dopiero teraz z racji przeciągającej się procedury uzyskania wyników testów.

05-11-20

Pod koniec października wróciliśmy na halę !


Po nieudanym meczu z LUK Politechnika Lublin o słowo podsumowania poprosiliśmy Trenera Marka Antoniuka:
Trzy na pięć meczów które rozegraliśmy były z drużynami pretendującymi do awansu i mimo Naszych szczerych chęci jeszcze dzieli nas pewna odległość - doświadczenia, zgrania i umiejętności.
Z Lublinem jak jeden element nam w miarę wychodził to inny kompletnie zawodził i tak na zmianę, a przeciwnik tej klasy jak zaczyna grać swobodnie to kończy się tak, jaki był wynik.
Kolejne trzy mecze będą dla Nas sprawdzianem czy udało Nam się wyciągnąć wnioski z dotychczasowej rywalizacji.

Wnioski wyciągnięte!
BAS Białystok wzmacnia się nowym zawodnikiem! Kto to będzie na razie zdradzić nie możemy. Po załatwieniu wszelkich formalności będziemy informować.
O komentarz o panującej sytuacji poprosiliśmy zawodnika BAS Karola Jankiewicza:
Jesteśmy po kolejnym przegranym meczu, tym razem w Lublinie. To nie jest dla nas łatwe, ponieważ od początku sezonu nie odnotowaliśmy żadnego zwycięstwa. Jednak cierpliwe pracujemy. Czekamy, aż nasze treningi przyniosą efekt.
LUK Politechnika to doświadczony zespół. Podczas takiego spotkania widać było, że rywale grają o inną stawkę. Myślę, że nie jest to żadne usprawiedliwienie, że BAS jest pierwszy sezon w TAURON 1. Lidze, jednak widać było różnicę pomiędzy naszymi zespołami. W czwartek przed nami mecz z AZS AGH. Jedziemy walczyć o punkty. Zrobimy wszystko, aby wywieźć z Krakowa punkty. Zobaczymy, jak będzie. Na pewno będziemy walczyć”
I Udało się! Po emocjonującym meczu wygraliśmy z AZS AGH Kraków 3:2 ! A MVP Spotkania został właśnie on, Karol Jankiewicz! Tak mówił po meczu :
„Uważam, że zagraliśmy bardziej konsekwentnie we wszystkich elementach, popełnialiśmy mniej błędów w pierwszych dwóch setach. Całe szczęście w tie-breaku wróciliśmy do dobrej dyspozycji i mimo, że była nerwowa końcówka wygraliśmy”
Przypomnijmy, dwa pierwsze sety należały do nas, następne dwa przegraliśmy, a w emocjonującej końcówce piąty set również po naszej stronie.
Trzymajmy kciuki za Naszą drużynę ! Już w sobotę mecz z 3 drużyną w tabeli EXACT SYSTEMS NORWID Częstochowa !

16-10-20

Komunikat Klubu


Klub BAS BIAŁYSTOK informuje, że otrzymaliśmy jeden pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem typu SARS-COV-2 w naszej drużynie.
Decyzją Zarządu Klubu wszyscy zawodnicy oraz sztab trenerski, którzy mieli kontakt z zakażonym zostali w domowej izolacji.
Informujemy również, że pozostali zawodnicy czują się dobrze, natomiast osoba, u której pojawiły się j objawy choroby pozostaje w kontakcie ze sztabem i lekarzami.
Klub również na bieżąco informuje Polską Ligę Siatkówki oraz służby sanitarne o stanie zdrowia wszystkich wymienionych osób.

29-09-20

O pomeczową refleksję poprosiliśmy Trenera BAS-u


O pomeczową refleksję poprosiliśmy Trenera BAS-u Marka Antoniuka: - Nasz drużyna, oprócz tego, że doskonale się rozumie poza boiskiem (jest między nimi super atmosfera) to z każdym meczem, lepiej rozumie się na boisku. Ostatni mecz z BBTS Bielsko-Biała -niewątpliwie faworytem ligi- mimo wyniku 0:3, był meczem twardej męskiej walki. Trzeba za to chłopaków bardzo pochwalić . Oczywiście jest jeszcze wiele szczegółów do poprawy, ale będzie coraz lepiej i ta młoda drużyna jeszcze da dużo radości wszystkim, którzy ciężko pracują nad organizacją klubu oraz kibicom Białegostoku.
Zdjęcia, dzięki uprzejmości MarlenaPhotography

15-09-20

10 Lecie BAS


W dniu 12 września w Galerii Jurowiecka odbyła się gala 10-lecia Białostockiej Akademii Siatkówki połączona z prezentacją składu drużyny do rozgrywek w ramach Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Na Gali zjawiło się wielu wspaniałych gości m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, ambasador Gali Tomasz Frankowski, Prezes Zarządu Polskiego Związku Siatkówki Jacek Kasprzyk, radni miasta Białystok, przedstawiciele Sponsorów, Partnerów, przyjaciele, sympatycy oraz kibice BAS Białystok. W krótkich wystąpienia zaproszonych gości usłyszeliśmy życzeń w kierunku rozwijania siatkówki w Białymstoku, nadzieję na Plusligę oraz gratulacji z uzyskanego awansu. Pan Prezes Eugeniusz Iwaniuk w swoim wystąpieniu przytoczył 10-letnią historię klubu, podziękował wszystkim którzy mieli wkład w teraźniejszy sukces. W drugiej części spotkania przedstawiono zawodników, którzy będą reprezentować barwy Naszego klubu w Tauron 1 lidze. Zaprezentowano również skład trenerski. Zebrani goście mogli zapoznać się z nowymi strojami meczowymi drużyny. Galę uświetnił głos Doroty Pietraszuk-Kalinowskiej oraz słodka niespodzianka w postaci okazjonalnego tortu. Na koniec wystrzeliło złote konfetti!

Teraz czas na ciężką pracę i walkę o utrzymanie w Tauron 1 lidze!

Wszystkim przybyłym gościom ogromne podziękowania za wsparcie, dobre słowo i obecność.

#BASbezWASniemaNAS

17-06-20

Ciekawe refleksje Prezesa/Trenera Iwaniuka....


10 lat temu powstała Białostocka Akademia Siatkówki, moje trzecie dziecko, jak nieco przekornie BAS, nazywają moje Córki i Żona. Jeśli mam być precyzyjny to powstał Miejski Ośrodek Szkolenia Piłki Siatkowe,j ale jak na Boga to skrócić w meczu;)?

Dekada to dobry czas na podsumowania.

Miałem marzenie aby stworzyć w Białymstoku silny ośrodek szkoleniowy piłki siatkowej z tak długo oczekiwaną drużyną seniorską włącznie.

Każdy dobry plan treningowy zaczynamy od celu jaki sobie wyznaczamy, założyłem, że ciągu dziesięciu lat będziemy w grać w 2 lidze, kolejne czasokresy miały być krótsze... i start w kolejnej lidze. To tyle tytułem marzeń, bo życie oczywiście pisze swoje scenariusze i często nas zaskakuje. Jednak takiego festiwalu wydarzeń chyba nikt się nie spodziewał.

Ten rok miał być przełomowy, stworzyliśmy wspaniały zespół, nie tylko pod względem sportowym. Szliśmy po awans jak po swoje i wydawało się, że nikt jest w stanie nas zatrzymać… przynajmniej na boisku.

I nagle koniec marzeń o I lidze, a po wycofaniu się głównego sponsora brak pewności co do przyszłości Klubu w ogóle.

Ale przecież jesteśmy sportowcami, a walka jest codziennością. Więc walczyliśmy i choć wydawało się to niemożliwe zwyciężyliśmy, a przynajmniej wywalczyliśmy awans do I ligi.

MY wywalczyliśmy, bo w tym przypadku sukces ma rzeczywiście wielu ojców.Dziękuję Wam wszystkim, a szczególnie naszym sympatykom, kibicom i darczyńcom. Zawodnikom, którzy swoją grą i postawą dali nam mocną pozycję negocjacyjną. Markowi Antoniukowi i Jackowi Wesołowskiemu za pomoc w negocjacjach. Za to samo dziękuję też Kseni Juchimowicz i Jarkowi Grodzkiemu.

Wiceprezydentowi Rafałowi Rudnickiemu za zrozumienie i wsparcie, Markowi Gąsiorowskiemu, Darkowi Jaworowskiemu – szefowi podlaskiej siatkówki, za to samo. Bartkowi Kowalskiemu i Urszuli Blady za pomoc w pozyskaniu sponsorów.

Mojej kochanej Żonie i Córkom, które były i są moim paliwem i inspiracją.

BEZ WAS NIE MA NAS

to także Wasz pomysł i myślę, że nasz motyw przewodni na kolejne sezony.

Od 9 czerwca, jestem nowym prezesem Białostockiej Akademii Siatkówki, chociaż zawsze chciałem trenować. Moim marzeniem był awans i przynajmniej jeden sezon w I lidze jako I trener…. ale tak jak mówiłem, życie pisze swoje scenariusze.

Jako urzędujący prezes chciałem podziękować byłemu prezesowi panu Andrzejowi Cylwikowi, który przez wiele lat wspierał BAS, nie tylko finansowo.

To, że jesteśmy teraz w tym miejscu to także Twoja zasługa.

Wszyscy daliście nam punkt podparcia, czas poruszyć siatkarski Białystok.

 

15-06-20

Bas Białystok w I Lidze!


Decyzją Zarządu Polskiej Ligii Siatkówki Białostocka Akademia Siatkówki została dopuszczona do gry w ramach Tauron 1.Ligi Mężczyzn

– Prezentacje obu klubów wypadły bardzo dobrze i profesjonalnie – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS S.A. – Już wcześniej współpracowaliśmy z klubem z Sulęcina i pod względem wiarygodności oraz rzetelności jego pracy nasza ocena była bardzo wysoka. Z kolei nowy ośrodek z Białegostoku ma duży potencjał, który może być świetnie wykorzystany dla dobra naszych rozgrywek. Patrząc na entuzjazm, zapał i wolę walki obu ośrodków, nie mogliśmy podjąć innej decyzji, bez krzywdzenia którejś ze stron i odbierania jej szans na rozwój czy pozyskiwanie nowych sponsorów. Nie chcieliśmy skrzywdzić któregoś z klubów z powodu kłopotów, których nam wszystkim dostarczyła pandemia. Liczę, że prezesi klubów TAURON 1. Ligi podzielają naszą argumentację, w naszym przekonaniu opartą w jak największym stopniu o ducha sportu – dodaje prezes.

[Żródło : www.pzps.pl ]

Tym samym miło nam poinformować, że w sezonie 2020/2021 spotykamy się na pierwszoligowych parkietach.

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni

Copyright © BAS Białystok | Realizacja DamianKulaga.pl