Białostocka Akademia Siatkówki - Witamy!

Aktualności

13-01-21

Wywiad z Trenerem Piotrem Łuką


W poniedziałek 11 stycznia mijają równo 3 tygodnie gdy Piotr Łuka pojawił się pierwszy raz na hali beniaminka TAURON1.Liga
z Białegostoku!
Z tej okazji zapraszamy Was do przeczytania krótkiego wywiadu z I Trenerem BASu Białystok
Redaktor:
Dzień dobry Trenerze! Dokładnie 3 tygodnie temu przyjechał Pan do Białegostoku. Czy decyzja o podjęciu się, tak ważnego zadania dla Klubu, była trudna? Pytam o kwestie prywatne, bo to jednak drugi koniec Polski, lekko licząc ponad 600 km od miejsca zamieszkania oraz z perspektywy sytuacji BASu Białystok w ligowej tabeli?
PŁ:
Zawsze takie decyzje wymagają analizy i przemyślenia tematu. Pozycja BAS-u w tabeli oraz ilość punktów była nie najlepsza, jednak punktów jest jeszcze dużo do zdobycia i postanowiłem podjąć się tego niełatwego tematu. Odległość od domu duża, ale jestem tutaj z całą rodziną, więc nie była to trudna decyzja, tym bardziej, że po feriach dzieci nadal będą uczyć się zdalnie. Podczas kariery zawodniczej mieszkaliśmy w Rzeszowie, Częstochowie, Kielcach czy Olsztynie, więc dla nas wszystkich taki wyjazd to nie pierwszyzna.
Redaktor:
Za nami dwa wygrane mecze i mecz z liderem ligi (tym pierwszym setem narobiliście "smaka" białostockim kibicom i nie tylko) Jak odnajduje się Pan po przerwie w styczności z siatkówką na boisku? Czy jest tak samo jak z jazdą na rowerze - tego się po prostu nie zapomina ?
PŁ:
Nie mam problemu z tym , że przez kilkanaście miesięcy nie trenowałem żadnej drużyny. Bardzo szybko powróciły emocje i chęć pracy , aby zespół się rozwijał. W tym momencie wszystko jest podporządkowane celowi, jakim jest utrzymanie się w 1 lidze.
Redaktor:
Młoda i ambitna drużyna - te słowa najczęściej padają jeśli mówi się o BASie od początku rozgrywek w TAURON1.Liga. Trzeźwa głowa, umiejętność panowania nad emocjami i przede wszystkim umiejętności siatkarskie. Jakie są mocne strony BASu?
PŁ:
Oczywiście, powiedziałbym nawet bardzo młoda, średnia wieku to niewiele ponad 22 lata. Jedno co dało się zauważyć od pierwszego spotkania to chęć pracy, nauki aby wyniki były coraz lepsze. To ambitna grupa młodych ludzi, którzy naprawdę umieją grać w siatkówkę. Analizując mecze BAS-u z poprzedniej rundy jestem przekonany, że powinniśmy mieć teraz kilka punktów więcej. W siatkówce czasami decydują niuanse.
Redaktor:
Relacje z zawodnikami, atmosfera w drużynie która już że sobą pracuje od września. Łatwo było nawiązać kontakt, nić porozumienia z zawodnikami oraz sztabem Klubu?
PŁ:
Nigdy nie miałem problemów z nawiązywaniem kontaktów, dlatego bardzo szybko złapaliśmy nić porozumienia i po kilku rozmowach , wiemy w którym kierunku mamy podążać. Wszyscy w jedną stronę.
Redaktor:
Organizacja w Klubie. Nie ukrywajmy, awans był ogromnym wyzwaniem również organizacyjnym. Jak Pan oceni jako osoba z zewnątrz przygotowanie klubu w 1 lidze te poza boiskiem?
PŁ:
Na pewno czas, w którym zarząd klubu dowiedział się o awansie nie był optymalny i sam start oraz organizacja były wyzwaniem. Po tych kilkunastu dniach jestem mile zaskoczony organizacją klubu oraz całą otoczką wokół zespołu. Atmosfera jest bardzo dobra.
Redaktor:
I pytanie ostatnie! Nasz piękny Białystok Warto zaprosić Przyjaciół z Nysy do odwiedzenia Naszego Miasta ? Jak się Panu mieszka w Białymstoku ? Dodam, że w ostatnich europejskich sondażach Białystok plasuje się w czołówce miast w których żyje się najlepiej w Europie ale oczywiście proszę o własną opinię bez wywierania nacisku sondażami
PŁ:
Widziałem sondaże , więc tym bardziej miło mi jest tu mieszkać. Przyjaciele z Nysy, szczególnie z zespołu Polonia Nysa Oldboys , bardzo mnie wspierają i już się zapowiedzieli. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie będzie możliwość powrotu kibiców na halę. Co do samego Białegostoku to póki co przemieszczam się wokół miejsca zamieszkania no i na halę sportową, także dużo jeszcze nie widziałem, ale na pewno znajdę czas żeby poznać to piękne miasto jak i jego okolice. Na razie priorytetem jest zdobywanie punktów, ale nie samą siatkówką żyje człowiek.
Pozdrawiam
Redaktor: Serdecznie dziękujemy za udzielenie wywiadu, mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Zdjęcie: Difragma Agency

23-12-20

Życzenia Świąteczne


Świąt wypełnionych
radością i miłością,
niosących spokój
i odpoczynek.
Nowego Roku 2021
spełniającego wszelkie
marzenia,
pełnego optymizmu,
wiary,
szczęścia i powodzenia
życzy Zarząd, Zawodnicy
oraz Wspólpracownicy BAS Białystok

21-12-20

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Białostockiej Akademii Siatkówki


Uchwała Zarządu Białostockiej Akademii Siatkówki nr 2 /2020 z  dnia 14.12.2020r.
W sprawie  Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Klubu Białostockiej Akademii Siatkówki
   Zarząd BAS ustala termin Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Białostockiej Akademii Siatkówki   na 29.12.2020 r..
Pierwszy termin godz.20.15, drugi godz.20.30 w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku, ul. Ks. St. Suchowolca 26
15-567 w Białymstoku.

21-12-20

Piotr Łuka ! Witamy na pokładzie!


Śpieszymy poinformować, iż funkcję I Trenera w naszym klubie, z dniem 28 grudnia przejmie Piotr Łuka.
Piotr Łuka
w 1995 roku został graczem SMS-u Rzeszów. Cztery lata później przeszedł do AZS PWSZ SSA Nysa, w którego barwach zadebiutował w Polskiej Lidze Siatkówki.
W sezonie 2002/2003 bronił barw Jastrzębskiego Węgla, z którym zajął w tabeli trzecie miejsce. W kolejnych rozgrywkach występował ponownie w zespole z Nysy, pomagając mu utrzymać się w lidze.
W 2004 roku Łuka został zawodnikiem beniaminka Polskiej Ligi Siatkówki, Resovii. Jej barwy reprezentował przez kolejnych pięć lat. W sezonie 2008/2009 wraz ze swoim klubem dotarł do finału play-offów. W kolejnych rozgrywkach był graczem AZS-u Częstochowa.
Przed rozpoczęciem sezonu 2010/2011 związał się roczną umową z beniaminkiem PlusLigi, Fartem Kielce.
W sezonie 2011/2012 wrócił po raz kolejny do klubu AZS PWSZ Nysa i został Mistrzem I Ligi.
Karierę zawodniczą zakończył po sezonie 2016/2017, zostając jednocześnie I trenerem AZS PWSZ Nysa. W sezonie 2018/2019 piastował funkcję pierwszego trenera Tauron AZS Częstochowa.

15-12-20

Zwycięstwa młodszych grup wiekowych:)


Kolejne wspaniałe informacje o młodszych grupach wiekowych!
Grupa "Młodziki" pod wodzą Trenera Eugeniusza Iwaniuka wygrała z równieśnikami przywożąc z Suwałk 3 punkty !
Z wysokiego "c" zmagania w lidze rozpoczęli juniorzy. Nasi zawodnicy pewnie rozprawili się z suwalskim zespołem tylko w pierwszym secie pozwalając przekroczyć przeciwnikowi barierę dwudziestu punktów. BAS Białystok- SUKSS Suwałki 3:0 (21,19,18)

Natomiast, trzeci z rzędu komplet punktów zgarnął w sobotę zespół kadetów wraz z Trenerem Michałem Głowackim. Po dwóch gładko wygranych setach do głosu doszli goście z Augustowa. Powrót do dobrej gry w czwartym secie zaowocował zwycięstwem. BAS Białystok- UKS Centrum Augustów 3:1 (10, 16, -26, 12)

14-12-20

Odwołanie I Trenera BAS Białystok


⬆️⬆️⬆️Komunikat Klubu BAS Białystok
Decyzją Zarządu Klubu BAS Białystok z dniem 14 grudnia 2020 Trener Marek Antoniuk został odwołany ze stanowiska I Trenera.
Do czasu powołania nowego szkoleniowca, funkcję I Trenera będzie pełnił II Trener Eugeniusz Iwaniuk.
Dotychczasowemu Trenerowi serdecznie dziękujemy za współpracę, pomoc, poświęcony czas,
energię i pracę włożoną w tworzenie drużyny oraz działalność klubu.

11-12-20

Kadeci BAS Białystok


Białostocka Akademia Siatkówki to nie tylko drużyna seniorów.
Sukcesy odnoszą także nasi młodsi zawodnicy!

Ubiegły weekend był dla nich  bardzo pracowity!
Kadeci wraz z trenerem Michałem Głowackim po ligowym zwycięstwie nad SUKSS II SUWAŁKI 3:0, udali się na towarzyski Turniej do Białej Podlaskiej.
Podczas turnieju zmierzyli się z gospodarzami, drużynami z Warszawy, Kraśnika, Świdnika, Siedlec oraz Lublina.
Była to świetna okazja do sprawdzenia się w warunkach meczowych.
Po zawziętej rywalizacji zajęli miejsce tuż za podium, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Libero- Krystian Dąbkowski

07-12-20

Intensywny koniec roku


Po prawie miesięcznej przerwie wrócilismy do gry! Zamieszanie wywołane COVID-19 nie działa pozytywnie na kondycję, rozgrywki, czy też wyniki.
Po powrocie na halę pierwsze dwa mecze z Zaksa Strzelce Opolskie oraz Polski Cukier Avia Świdnik nie przyniosły punktów drużynie. 
Kolejny mecz z  Mickiewicz Kluczbork. Ogromna przewaga na początku meczu, wygrywaliśmy 0:2. Niestety, nie zdołaliśmy utrzymać tej dobrej passy, a mecz zakonczył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.
Następnym trudnym przeciwnikiem byla drużyna z Bydgoszczy - 3 w tabeli Tauron 1.Ligi. Pokazaliśmy wolę walki, hart ducha, jednak to zabrakło do wywalczenia punktów. Ostatecznie oddaliśmy wygraną przeciwnikom z wynikiem 3:1
Przed nami jeszcze w grudniu 5 meczów na czym zakończymy 1 rundę!
Wiemy, że jeszcze nie wszystko stracone i pomimo tego, że miejsce w tabeli nie jest bezpieczne, nie tracimy nadziei!
Będziemy walczyć o utrzymanie do ostatniej piłki meczowej!

14-11-20

Komunikat Klubu


Klub BAS BIAŁYSTOK informuje, że w związku z przetestowaniem całej drużyny otrzymaliśmy pozytywne wyniki testów na zakażenie koronowirusem typu SARS-COV-2.
Decyzją Zarządu Klubu wszyscy zawodnicy oraz sztab trenerski, którzy mieli kontakt z zakażonymi zostali w domowej izolacji.
Informujemy również, że zawodnicy czują się dobrze, natomiast osoby, które są zdiagnozowane jako pozytywne pozostają w kontakcie ze sztabem i lekarzami oraz odbywają obowiązkową kwarantannę.
Klub również na bieżąco informuje Polską Ligę Siatkówki oraz służby sanitarne o stanie zdrowia wszystkich  osób w Klubie.

‼️Pod koniec tygodnia powinniśmy wrócić na halę

Jeśli nic się nie zmieni najbliższy mecz 25 listopada

Komunikat publikujemy dopiero teraz z racji przeciągającej się procedury uzyskania wyników testów.

05-11-20

Pod koniec października wróciliśmy na halę !


Po nieudanym meczu z LUK Politechnika Lublin o słowo podsumowania poprosiliśmy Trenera Marka Antoniuka:
Trzy na pięć meczów które rozegraliśmy były z drużynami pretendującymi do awansu i mimo Naszych szczerych chęci jeszcze dzieli nas pewna odległość - doświadczenia, zgrania i umiejętności.
Z Lublinem jak jeden element nam w miarę wychodził to inny kompletnie zawodził i tak na zmianę, a przeciwnik tej klasy jak zaczyna grać swobodnie to kończy się tak, jaki był wynik.
Kolejne trzy mecze będą dla Nas sprawdzianem czy udało Nam się wyciągnąć wnioski z dotychczasowej rywalizacji.

Wnioski wyciągnięte!
BAS Białystok wzmacnia się nowym zawodnikiem! Kto to będzie na razie zdradzić nie możemy. Po załatwieniu wszelkich formalności będziemy informować.
O komentarz o panującej sytuacji poprosiliśmy zawodnika BAS Karola Jankiewicza:
Jesteśmy po kolejnym przegranym meczu, tym razem w Lublinie. To nie jest dla nas łatwe, ponieważ od początku sezonu nie odnotowaliśmy żadnego zwycięstwa. Jednak cierpliwe pracujemy. Czekamy, aż nasze treningi przyniosą efekt.
LUK Politechnika to doświadczony zespół. Podczas takiego spotkania widać było, że rywale grają o inną stawkę. Myślę, że nie jest to żadne usprawiedliwienie, że BAS jest pierwszy sezon w TAURON 1. Lidze, jednak widać było różnicę pomiędzy naszymi zespołami. W czwartek przed nami mecz z AZS AGH. Jedziemy walczyć o punkty. Zrobimy wszystko, aby wywieźć z Krakowa punkty. Zobaczymy, jak będzie. Na pewno będziemy walczyć”
I Udało się! Po emocjonującym meczu wygraliśmy z AZS AGH Kraków 3:2 ! A MVP Spotkania został właśnie on, Karol Jankiewicz! Tak mówił po meczu :
„Uważam, że zagraliśmy bardziej konsekwentnie we wszystkich elementach, popełnialiśmy mniej błędów w pierwszych dwóch setach. Całe szczęście w tie-breaku wróciliśmy do dobrej dyspozycji i mimo, że była nerwowa końcówka wygraliśmy”
Przypomnijmy, dwa pierwsze sety należały do nas, następne dwa przegraliśmy, a w emocjonującej końcówce piąty set również po naszej stronie.
Trzymajmy kciuki za Naszą drużynę ! Już w sobotę mecz z 3 drużyną w tabeli EXACT SYSTEMS NORWID Częstochowa !

16-10-20

Komunikat Klubu


Klub BAS BIAŁYSTOK informuje, że otrzymaliśmy jeden pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem typu SARS-COV-2 w naszej drużynie.
Decyzją Zarządu Klubu wszyscy zawodnicy oraz sztab trenerski, którzy mieli kontakt z zakażonym zostali w domowej izolacji.
Informujemy również, że pozostali zawodnicy czują się dobrze, natomiast osoba, u której pojawiły się j objawy choroby pozostaje w kontakcie ze sztabem i lekarzami.
Klub również na bieżąco informuje Polską Ligę Siatkówki oraz służby sanitarne o stanie zdrowia wszystkich wymienionych osób.

29-09-20

O pomeczową refleksję poprosiliśmy Trenera BAS-u


O pomeczową refleksję poprosiliśmy Trenera BAS-u Marka Antoniuka: - Nasz drużyna, oprócz tego, że doskonale się rozumie poza boiskiem (jest między nimi super atmosfera) to z każdym meczem, lepiej rozumie się na boisku. Ostatni mecz z BBTS Bielsko-Biała -niewątpliwie faworytem ligi- mimo wyniku 0:3, był meczem twardej męskiej walki. Trzeba za to chłopaków bardzo pochwalić . Oczywiście jest jeszcze wiele szczegółów do poprawy, ale będzie coraz lepiej i ta młoda drużyna jeszcze da dużo radości wszystkim, którzy ciężko pracują nad organizacją klubu oraz kibicom Białegostoku.
Zdjęcia, dzięki uprzejmości MarlenaPhotography

15-09-20

10 Lecie BAS


W dniu 12 września w Galerii Jurowiecka odbyła się gala 10-lecia Białostockiej Akademii Siatkówki połączona z prezentacją składu drużyny do rozgrywek w ramach Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Na Gali zjawiło się wielu wspaniałych gości m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski, ambasador Gali Tomasz Frankowski, Prezes Zarządu Polskiego Związku Siatkówki Jacek Kasprzyk, radni miasta Białystok, przedstawiciele Sponsorów, Partnerów, przyjaciele, sympatycy oraz kibice BAS Białystok. W krótkich wystąpienia zaproszonych gości usłyszeliśmy życzeń w kierunku rozwijania siatkówki w Białymstoku, nadzieję na Plusligę oraz gratulacji z uzyskanego awansu. Pan Prezes Eugeniusz Iwaniuk w swoim wystąpieniu przytoczył 10-letnią historię klubu, podziękował wszystkim którzy mieli wkład w teraźniejszy sukces. W drugiej części spotkania przedstawiono zawodników, którzy będą reprezentować barwy Naszego klubu w Tauron 1 lidze. Zaprezentowano również skład trenerski. Zebrani goście mogli zapoznać się z nowymi strojami meczowymi drużyny. Galę uświetnił głos Doroty Pietraszuk-Kalinowskiej oraz słodka niespodzianka w postaci okazjonalnego tortu. Na koniec wystrzeliło złote konfetti!

Teraz czas na ciężką pracę i walkę o utrzymanie w Tauron 1 lidze!

Wszystkim przybyłym gościom ogromne podziękowania za wsparcie, dobre słowo i obecność.

#BASbezWASniemaNAS

17-06-20

Ciekawe refleksje Prezesa/Trenera Iwaniuka....


10 lat temu powstała Białostocka Akademia Siatkówki, moje trzecie dziecko, jak nieco przekornie BAS, nazywają moje Córki i Żona. Jeśli mam być precyzyjny to powstał Miejski Ośrodek Szkolenia Piłki Siatkowe,j ale jak na Boga to skrócić w meczu;)?

Dekada to dobry czas na podsumowania.

Miałem marzenie aby stworzyć w Białymstoku silny ośrodek szkoleniowy piłki siatkowej z tak długo oczekiwaną drużyną seniorską włącznie.

Każdy dobry plan treningowy zaczynamy od celu jaki sobie wyznaczamy, założyłem, że ciągu dziesięciu lat będziemy w grać w 2 lidze, kolejne czasokresy miały być krótsze... i start w kolejnej lidze. To tyle tytułem marzeń, bo życie oczywiście pisze swoje scenariusze i często nas zaskakuje. Jednak takiego festiwalu wydarzeń chyba nikt się nie spodziewał.

Ten rok miał być przełomowy, stworzyliśmy wspaniały zespół, nie tylko pod względem sportowym. Szliśmy po awans jak po swoje i wydawało się, że nikt jest w stanie nas zatrzymać… przynajmniej na boisku.

I nagle koniec marzeń o I lidze, a po wycofaniu się głównego sponsora brak pewności co do przyszłości Klubu w ogóle.

Ale przecież jesteśmy sportowcami, a walka jest codziennością. Więc walczyliśmy i choć wydawało się to niemożliwe zwyciężyliśmy, a przynajmniej wywalczyliśmy awans do I ligi.

MY wywalczyliśmy, bo w tym przypadku sukces ma rzeczywiście wielu ojców.Dziękuję Wam wszystkim, a szczególnie naszym sympatykom, kibicom i darczyńcom. Zawodnikom, którzy swoją grą i postawą dali nam mocną pozycję negocjacyjną. Markowi Antoniukowi i Jackowi Wesołowskiemu za pomoc w negocjacjach. Za to samo dziękuję też Kseni Juchimowicz i Jarkowi Grodzkiemu.

Wiceprezydentowi Rafałowi Rudnickiemu za zrozumienie i wsparcie, Markowi Gąsiorowskiemu, Darkowi Jaworowskiemu – szefowi podlaskiej siatkówki, za to samo. Bartkowi Kowalskiemu i Urszuli Blady za pomoc w pozyskaniu sponsorów.

Mojej kochanej Żonie i Córkom, które były i są moim paliwem i inspiracją.

BEZ WAS NIE MA NAS

to także Wasz pomysł i myślę, że nasz motyw przewodni na kolejne sezony.

Od 9 czerwca, jestem nowym prezesem Białostockiej Akademii Siatkówki, chociaż zawsze chciałem trenować. Moim marzeniem był awans i przynajmniej jeden sezon w I lidze jako I trener…. ale tak jak mówiłem, życie pisze swoje scenariusze.

Jako urzędujący prezes chciałem podziękować byłemu prezesowi panu Andrzejowi Cylwikowi, który przez wiele lat wspierał BAS, nie tylko finansowo.

To, że jesteśmy teraz w tym miejscu to także Twoja zasługa.

Wszyscy daliście nam punkt podparcia, czas poruszyć siatkarski Białystok.

 

15-06-20

Bas Białystok w I Lidze!


Decyzją Zarządu Polskiej Ligii Siatkówki Białostocka Akademia Siatkówki została dopuszczona do gry w ramach Tauron 1.Ligi Mężczyzn

– Prezentacje obu klubów wypadły bardzo dobrze i profesjonalnie – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS S.A. – Już wcześniej współpracowaliśmy z klubem z Sulęcina i pod względem wiarygodności oraz rzetelności jego pracy nasza ocena była bardzo wysoka. Z kolei nowy ośrodek z Białegostoku ma duży potencjał, który może być świetnie wykorzystany dla dobra naszych rozgrywek. Patrząc na entuzjazm, zapał i wolę walki obu ośrodków, nie mogliśmy podjąć innej decyzji, bez krzywdzenia którejś ze stron i odbierania jej szans na rozwój czy pozyskiwanie nowych sponsorów. Nie chcieliśmy skrzywdzić któregoś z klubów z powodu kłopotów, których nam wszystkim dostarczyła pandemia. Liczę, że prezesi klubów TAURON 1. Ligi podzielają naszą argumentację, w naszym przekonaniu opartą w jak największym stopniu o ducha sportu – dodaje prezes.

[Żródło : www.pzps.pl ]

Tym samym miło nam poinformować, że w sezonie 2020/2021 spotykamy się na pierwszoligowych parkietach.

Partnerzy

Partnerzy medialni

Copyright © BAS Białystok | Realizacja DamianKulaga.pl