Po ostatnim weekendzie (16-17.02.2019), w którym drużyna BAS Białystok dwukrotnie pokonała zespół MUKS Huragan Wołomin stosunkiem 3:0 jest na dobrej drodze, aby przejść do kolejnej rundy play-off. Brakuje jeszcze jednego zwycięstwa nad siatkarzami z Wołomina. Szansa ta pojawi się już w sobotę 23.02.2019r. o godzinie 17:00 w miejscowości Leśniakowina przy ulicy Kasprzykowicza 153.

 

Trener Marcin Śliwa:

 Pierwszy i drugi mecz, który rozegraliśmy przy własnej publiczność ułożył się po naszej myśli. Od pierwszej do ostatniej piłki w pełni kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania. Dzięki dobrej zagrywce nie pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele. Byliśmy zdecydowanym faworytem tych spotkań i zrobiliśmy to co do nas należało - wygraliśmy.

 Trzeci mecz z drużyną z Wołomina zostanie rozegrany wcześniej niż to było zaplanowane. Odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 23.02.2019r. o godz. 17:00. Na to spotkanie jedziemy dalej jako faworyt, ale zdajemy sobie sprawę, że to będzie trudny mecz z racji tego, że zagramy na trudnym terenie z przeciwnikiem, który de facto w tym sezonie swój plan już wykonał i będzie grał bez żadnej presji wyniku.

 

Meczem z Czołg AZS Uniwersytet Warszawski zakończyliśmy rundę zasadniczą II ligi mężczyzn z kompletem zwycięstw! Jako jedna z nielicznych drużyn w całej Polsce mamy tytuł NIEPOKONANYCH w rozgrywkach ligowych. Wczorajsze starcie skończyło się w trzech setach ze sporą przewagą BASu, lecz rywale nie raz pokazywali że nie dadzą się łatwo i doprowadzali to remisów i przewagi po ich stronie. Ostatecznie Białostoczanie wygrali 3:0 (25:15 ; 25:20 ; 25:11) i kolejne 3 punkty trafiły na nasze konto. Najlepiej punktującymi zawodnikami spotkania byli Cezary Stanisławajtys oraz Damian Śliż czyli dwóch środkowych, którzy zdobyli po 13 punktów i byli niezmiernie skuteczni w ataku, jak i w bloku oraz punktowej zagrywce. Teraz czeka nas przerwa od meczy i czas na trenowanie przed zbliżającą się fazą play-off o wejście do I ligi. Więcej informacji wkrótce.