Image

W meczu siódmej kolejki Tauron 1. Ligi pokonaliśmy Olimpię Sulęcin! Po siedmiu rozegranych meczach mamy na swoim koncie szesnaście punktów.

Niespodziewanie, goście rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 4:0. Nasze błędy w przyjęciu spowodowały, że przewaga Olimpii wzrosła do sześciu oczek. Powoli odrabialiśmy straty. W połowie seta traciliśmy już tylko trzy punkty, a z biegiem czasu wyrównaliśmy stan rywalizacji. Punktowy blok Jakuba Turskiego wyprowadził nas na prowadzenie. W końcówce seta prezentowaliśmy siatkówkę na dużo wyższym poziomie i wygraliśmy seta 25:21.

Druga partia ponownie rozpoczęła się od wyniku 4:0. Z taką różnicą, że wynik był tym razem korzystny dla nas. W połowie seta prowadziliśmy już siedmioma punktami. Z biegiem seta powiększaliśmy swoją przewagę i pewnie wygraliśmy partię 25:16.

Trzecią odsłonę spotkania otworzyliśmy od prowadzenia 3:1. Po dobrej grze w obronie gości, Olimpia objęła prowadzenie 10:8. Goście rozegrali swoją najlepszą partię w dzisiejszym spotkaniu i uzyskali cztery piłki setowe. Trzy z nich obroniliśmy, ale przy czwartej lepsi okazali się goście.

Skuteczne kontrataki na początku czwartej partii zagwarantowały nam prowadzenie 8:4. W połowie seta as serwisowy Jędrzeja Gossa i punktowy blok Karola Rawiaka powiększył naszą przewagę do sześciu oczek. Kontrolowaliśmy przebieg seta i wygraliśmy go 25:22, a cały mecz 3:1.

W następny weekend mamy przerwę od ligowej rywalizacji. Zaplanowane na sobotę spotkanie z SMS-em PZPS Spałą zostało przełożone na 16 listopada. Najbliższy mecz rozegramy dopiero 11 listopada.

Przeciwnikiem będzie spadkowicz z PlusLigi – BBTS Bielsko-Biała. Drużyna z województwa śląskiego w siedmiu kolejkach zdobyła trzynaście punktów. Mecz w SP 50 w Białymstoku.

✅ REA BAS Białystok vs Olimpia Sulęcin 3:1 (25:21, 25:16, 23:25, 25:22)

➡️ Skład: Kacperkiewicz, Rawiak, Turski, Janusz, Witkoś, Goss, Ostaszewski (l) – Kardasz, Gruszczyński, Naliwajko

⭐ MVP – Michał Witkoś – REA BAS Białystok

Dodaj komentarz