Image

W przyszłym sezonie w koszulce REA BAS-u nie zobaczymy Karola Rawiaka. Przyjmujący żegna się z naszym zespołem po dwóch latach gry.

Karol wzmocnił nasz klub przed sezonem 2022/2023, gdy byliśmy dopiero co po awansie z 2. Ligi. Drużyna potrzebowała doświadczenia, aby spokojnie się móc utrzymać na zapleczu PlusLigi. W sezonie 2021/2022 Karol notował znakomite liczby w Legii Warszawa, dlatego byliśmy pewni, że z marszu stanie się bardzo istotnym punktem drużyny.

I się nie myliliśmy. Już w swoim trzecim meczu w barwach BAS-u zdobył 24 punkty w domowym starciu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W rewanżowym starciu z Lechią zdobył aż 29 oczek, co jest jego osobistym rekordem na 1-ligowych parkietach. Przez cały sezon 2022/2023 był podstawowym przyjmującym naszej drużyny, a zespół bezpiecznie utrzymał się w rozgrywkach na kolejny sezon.

Pozycja Karola w zespole nie zmieniła się także w tegorocznych rozgrywkach. Przyjmujący był jednym z podstawowych elementów układanki trenera Krzysztofa Andrzejewskiego i dalej prezentował bardzo wysoki poziom zarówno w ataku, jak i przyjęciu. Co ciekawe, Karol zarówno w sezonie 2022/2023, jak i 2023/2024 zdobył identyczną liczbę punktów (po 360).

54 rozegrane mecze i 720 zdobytych punktów. Z takim bilansem Karol Rawiak kończy przygodę z REA BAS-em. Karol dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej części kariery!

Dodaj komentarz