Image

Rozegraliśmy pierwsze przedsezonowe sparingi. We wczorajszym meczu lepsza okazała się drużyna PSG KPS Siedlce. W dniu dzisiejszym, dość nietypowo jak na siatkarskie standardy, zremisowaliśmy z tym samym rywalem 2:2.
 
Po wyrównanym początku, w połowie pierwszego seta wyszliśmy na 4-punktowe prowadzenie. Wydawało się, że bez większych problemów wygramy pierwszą odsłonę rywalizacji, lecz goście po świetnej serii przy własnej zagrywce wyszli na prowadzenie 23:22. Chwilę później zrobiliśmy przejście, a po dwóch znakomitych zagrywkach Jędrzeja Gossa wygraliśmy partię 25:23.
 
Na początku drugiego seta kapitalnym pojedynczym blokiem popisał się Jakub Turski. Dzięki temu objęliśmy prowadzenie 6:4. Były to jednak miłe złego początki. Lepsi w partii okazali się goście, którzy wygrali ją 25:21. Do trzeciej odsłony rywalizacji przystąpiliśmy w praktycznie całkiem innym zestawieniu personalnym niż w dwóch poprzednich partiach. Trzeci set od samego początku nie ułożył się po naszej myśli. Goście triumfowali w nim 25:20.
 
Czwarta partia wyglądała zdecydowanie lepiej. Objęliśmy prowadzenie 11:6 i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem. Druga część seta należała jednak do gości. Siedlczanie mieli dwie piłki meczowe, lecz żadnej z nich nie wykorzystali. Po asie serwisowym Michała Witkosia, zwyciężyliśmy w czwartym secie 27:25.
 
W trakcie dwóch najbliższych weekendów rozegramy turnieje z zespołami Tauron 1 Ligi. Na tydzień przed startem 1-ligowych rozgrywek zorganizujemy Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego III Memoriał im. Franciszka Ilczuka. Pierwszy ligowy mecz rozegramy 16 września w Świdniku, z tamtejszą PZL LEONARDO Avią.
 
➡️ 18 sierpnia (piątek):
❌ PSG KPS Siedlce vs REA BAS Białystok 4:0 (25:16, 25:22, 25:18, 25:22)
 
➡️ 19 sierpnia (sobota):
↔️ REA BAS Białystok vs PSG KPS Siedlce 2:2 (25:23, 21:25, 20:25, 27:25)
 
 
 
 

Dodaj komentarz