Image

Nieoficjalne derby województwa podlaskiego dla REA BAS Białystok! 🔥

 

Po 5-setowym pojedynku pokonaliśmy Ślepsk Malow Suwałki 3:2. W jutrzejszym finale o godzinie 14:00 zmierzymy się z Projektem Warszawa!

 

Przez długi fragment pierwszej partii, wynik rywalizacji był wyrównany. Po znakomitych serwisach Karola Rawiaka i wyśmienitych obronach Daniela Ostaszewskiego wyszliśmy na prowadzenie 14:10. Suwalczanie szybko odrobili straty, lecz do samego końca seta rezultat był niezwykle wyrównany. Ostatnie piłki należały jednak do Ślepska, który wygrał partię 25:23.

 

Początek drugiej partii ułożył się po myśli naszej drużyny. Wyszliśmy na prowadzenie 10:7. W kolejnych fragmentach seta prezentowaliśmy siatkówkę na stałym, wysokim poziomie. Pewnie wygraliśmy seta 25:16.

 

Od początku trzeciej odsłony rywalizacji minimalną przewagę utrzymywali goście. Po dwóch nieskutecznych atakach naszej drużyny, Ślepsk Malow wyszedł na prowadzenie 16:12. Pod koniec seta zrównaliśmy się dorobkiem punktowym z gośćmi, lecz na nic się to zdało. Ślepsk Malow wygrał seta 25:22.

 

Po serii fantastycznych bloków na początku czwartek partii, objęliśmy prowadzenie 7:3. Goście zmniejszyli stratę, lecz przy zagrywce Piotra Janusza nasza przewaga ponownie wzrosła do czterech punktów. Partię wygraliśmy do 19.

 

W piątym secie obydwie drużyny grały serią punkt za punkt. Wszytko zmieniło się za sprawą Jakuba Macyry, który wyprowadził Ślepsk na prowadzenie. My odpowiedzieliśmy za to swoją serią. W końcówce nie popełnialiśmy błędów i wygraliśmy tie-break 15:13.

 

W pierwszym spotkaniu turnieju odbyło się bez niespodzianki. Projekt Warszawa pewnie pokonał RTU Robezsardze Jurmalę 3:0. Łotysze nawiązali walkę jedynie w początkowych fragmentach pierwszych dwóch setów.

 

Finałowe starcie pomiędzy REA BAS Białystok a Projektem Warszawa rozpocznie się o godzinie 14:00. Trzy godziny wcześniej, w meczu o trzecie miejsce zmierzą się Ślepsk Malow Suwałki i RTU Robezsardze Jurmala.

 

✅ REA BAS Białystok vs Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (23:25, 25:16, 22:25, 25:19, 15:13)

 

➡️ Skład: Kacperkiewicz, Rawiak, Turski, Janusz, Witkoś, Goss, Ostaszewski (l) – Gruszczyński, Kardasz, Gwardiak

 

 Projekt Warszawa vs RTU Robezsardze Jurmala 3:0 (25:18, 25:17, 25:9)

Dodaj komentarz