Image

Projekt Warszawa zwyciężył w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego/III Memoriale im. Franciszka Ilczuka. W spotkaniu o trofeum, przegraliśmy z zespołem ze stolicy 1:3.
 
Za tydzień czeka nas pierwszy w tym sezonie mecz w Tauron 1 Lidze. Udamy się do Świdnika na mecz z PZL LEONARDO Avią.
 
W spotkanie lepiej weszli warszawianie, którzy przy serwisie Artura Szalpuka objęli 4-punktowe prowadzenie. Znakomicie grający goście powiększali swoją przewagę. Zespół ze stolicy prezentował się niezwykle dobrze do samego końca seta i wygrał partię 25:16.
 
Przez połowę drugiej odsłony rywalizacji wynik był wyrównany. Błąd w ataku Bartłomieja Bołądzia spowodował, że wyszliśmy na prowadzenie 14:12. Po asie serwisowym Jakuba Turskiego powiększyliśmy przewagę do trzech punktów. Swoją dobrą, skuteczną grą nie pozwoliliśmy się dogonić gościom. Wygraliśmy seta 25:20.
 
Na początku trzeciej partii warszawianie powrócili do efektownej i zarazem efektywnej gry. Projekt objął 7-puntowe prowadzenie, którego nie oddał do końca partii. Warszawianie wygrali seta 25:18.
 
Podobnie jak w drugiej partii, początek czwartego seta był bardzo wyrównany. Przy zagrywce Mateusza Kardasza wyszliśmy na prowadzenie 10:8. Zawodnicy ze stolicy stopniowo odrabiali straty, aż objęli prowadzenie 14:12. Nie zamierzaliśmy łatwo oddać tego seta, lecz bardziej doświadczeni goście okazali się być lepsi w końcówce. W konsekwencji wygrali czwartą odsłonę rywalizacji 25:21, a cały mecz 3:1.
 
3 miejsce w turnieju przypadło drużynie Ślepska Malow Suwałki. Suwalczanie pokonali RTU Robezsardze Jurmala 3:1. Łotysze rozegrali bardzo dobrą drugą partię, którą wygrali pewnie 25:17. W pozostałych trzech setach, bardziej doświadczeni suwalczanie zagrali na dużo wyższym poziomie. W konsekwencji dość pewnie triumfowali w pierwszej, trzeciej i czwartej partii.
 
 
➡️ Mecz finałowy:
 
❌ REA BAS Białystok vs Projekt Warszawa 1:3 (16:25, 25:20, 18:25, 21:25)
 
📒 Skład: Rawiak, Naliwajko, Gwardiak, Turski, Witkoś, Goss, Ostaszewski (l), Micewicz (l) – Kacperkiewicz, Gruszczyński, Kardasz
 
 
➡️ Mecz o 3 miejsce:
 
💥 Ślepsk Malow Suwałki vs RTU Robezsardze Jurmala 3:1 (25:20, 17:25, 25:19, 25:18)
 
 
 

Dodaj komentarz