Image

Czas na ligową rywalizację!

 

Po nieco ponad czterech miesiącach przerwy powróciły rozgrywki Tauron 1 Ligi. My na swój kolejny mecz musieliśmy czekać jeszcze dłużej, gdyż poprzedni sezon zakończyliśmy po rundzie zasadniczej. Spragnieni ligowej rywalizacji i głodni kolejnych zwycięstw powracamy do cotygodniowego grania na zapleczu PlusLigi.

 

Na pierwszy ogień – PZL LEONARDO Avia Świdnik. Rywal, który w TAURON 1 Lidze występuje już od czterech lat. O solidności rywala niech świadczy fakt, że 7 miejsce z poprzednich rozgrywek było najgorszym wynikiem Avii od czasu awansu do Tauron 1 Ligi.

 

Drużyna ze Świdnika nie próżnowała na rynku transferowym. Do zespołu dołączyło aż dziewięciu nowych siatkarzy. Zespół z województwa lubelskiego wzmocnił między innymi jeden z najlepszych atakujących ligi – Damian Wierzbicki, czy też inny były gracz naszej ekipy – Marcin Ociepski. W ostatnim przedsezonowym sparingu, PZL LEONARDO Avia pokonała PlusLigową LUK Politechnikę Lublin 3:1.

 

Czterokrotnie mierzyliśmy się z zespołem ze Świdnika na poziomie Tauron 1 Ligi i co ciekawe, ani jednego z tych czterech meczów nie wygraliśmy. Czas na przełamanie klątwy z zespołem z województwa lubelskiego. Początek spotkania z PZL LEONARDO Avią w najbliższą sobotę, o godzinie 17:00.

 

📒 1 kolejka TAURON 1 LIGI

 

⚔️ PZL LEONARDO Avia Świdnik vs REA BAS Białystok

🗓️ 16 września, sobota

🕛 Godzina: 17:00

🏠 Hala SP 7 w Świdniku, ul. Armii Krajowej 3

 

⭐ Dotychczasowy bilans bezpośrednich meczów w Tauron 1 Lidze: 4 mecze (0 zwycięstw REA BAS Białystok, 4 zwycięstwa PZL LEONARD Avii)

Udział REA BAS Białystok w Tauron 1. Lidze wspiera Partner Tytularny oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Województwo Podlaskie.

Dodaj komentarz