Image

W spotkaniu 1 kolejki Tauron 1 Ligi pokonaliśmy na wyjeździe PZL LEONARDO Avię Świdnik 3:0! Przełamaliśmy fatum w meczach z zespołem ze Świdnika!

Minimalną przewagę na początku pierwszej odsłony utrzymywali gospodarze. W połowie partii, oblicze pierwszego seta zaczęło się jednak zmieniać. Punktowy blok Jakuba Turskiego wyprowadził nas na prowadzenie 14:11. Przy zagrywce Marcina Ociepskiego Avia wyrównała stan rywalizacji.

Końcówka seta była niezwykle wyrównana. Jako pierwsi, piłkę setową mieli jednak gospodarze. Po udanym ataku Piotra Janusza na tablicy wyników ponownie widniał remisowy rezultat. Po chwili as serwisowy Karola Rawiaka zagwarantował nam pierwszą piłkę setową. Za drugim razem udało się ją wykorzystać. Michał Witkoś skutecznym blokiem zamknął seta, który wygraliśmy 27:25.

Do połowy drugiej partii, gra lepiej układała się po stronie świdniczan. Przy zagrywce Adriana Kacperkiewicz złapaliśmy fantastyczną serię. Zdobyliśmy aż pięć punktów z rzędu. Kolejne trzy oczka z rzędu wskazały lepszego w drugiej partii. Wygraliśmy seta 25:20.

Początek trzeciej partii ułożył się po naszej myśli. Po punktowym bloku Adriana Kacperkiewicza objęliśmy prowadzenie 9:4. Gospodarze dość szybko zredukowali stratę, lecz nie było trzeba długo czekać, aby nasza przewaga ponownie sięgnęła pięciu oczek.

Gospodarze się jednak nie poddali. Sumiennie odrabiali straty, aż zrównali się z nami punktami. W końcówce partii po raz kolejny działo się wiele. Najpierw mieliśmy piłkę meczową, później gospodarze setową, aż trzy zdobyte punkty z rzędu doprowadziły nas do zwycięstwa 3:0! Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany nasz przyjmujący – Adrian Kacperkiewicz.

W następnej kolejce zmierzymy się z beniaminkiem – Bogdanką Arką Chełm. Będzie to nasze pierwsze bezpośrednie starcie w rozgrywkach Tauron 1 ligi. W spotkaniu pierwszej kolejki, chełmianie gładko pokonali KGHM SPS Głogów 3:0.

Będzie to nasze pierwsze domowe starcie w sezonie 2023/2024. Spotkanie zaplanowano na najbliższą sobotę, godzinę 18:00. Mecz tradycyjnie w hali SP 50 w Białymstoku.

✅ PZL LEONARDO Avia Świdnik vs REA BAS Białystok 0:3 (25:27, 20:25, 25:27)

➡️ Skład: Kacperkiewicz 13 pkt., Rawiak 12 pkt., Janusz 3 pkt., Turski 9 pkt., Witkoś 3 pkt., Goss 17 pkt., Ostaszewski (l)