Image

W trzeciej kolejce TAURON1 1 Ligi pokonaliśmy KGHM SPS 3:1!

Względem poprzedniego spotkania, trener Krzysztof Andrzejewski zdecydował się na dokonanie jednej zmiany w wyjściowym ustawieniu. Piotra Janusza zastąpił Adrian Gwardiak.

Spotkanie zaczęło się dla nas nie najlepiej, gdyż na prowadzenie 3:0 wyszli gospodarze. Szybko się jednak zaprzyjaźniliśmy z głogowskim parkietem i odrobiliśmy straty dzięki skutecznej grze w bloku. Cztery, z dziesięciu pierwszych punktów zdobyliśmy właśnie dzięki temu elementowi gry. Od połowy seta utrzymywaliśmy korzystny dla nas wynik. W końcówce partii powiększyliśmy przewagę do kilku punktów. Wygraliśmy seta pewnie, 25:18.

Początek drugiej partii rozpoczęliśmy od prowadzenia 5:2. W kolejnym fragmencie odsłony lepiej prezentowali się gospodarze. Po bloku Krzysztofa Antosika, głogowianie objęli prowadzenie 7:6. Przy zagrywce Adriana Kacperkiewicza złapaliśmy znakomitą serię punktową, która wyprowadziła nas na prowadzenie 15:10. Pilnowaliśmy korzystnego wyniku do końca seta i w konsekwencji wygraliśmy partię 25:21.

Dobrze prezentowaliśmy się także na początku trzeciej odsłony rywalizacji, czego owocem była czteropunktowa zaliczka w połowie partii. Głogowianie stopniowo zmniejszali straty, aż precyzyjne uderzenie Jakuba Zimoląga wyrównało stan rywalizacji. Dwa skuteczne ataki Jędrzeja Gossa zagwarantowały nam piłkę meczową. Kolejne próby na skończenie meczu kończyły się jednak fiaskiem. Gospodarze wygrali seta 31:29.

Pięć niewykorzystanych piłek meczowych nie podziałało demotywująco na naszych zawodników. Przy zagrywce Jędrzeja Gossa objęliśmy prowadzenie 5:2. Nasza przewaga utrzymywała się na podobnym poziomie przez kolejne fragmenty meczu, póki na zagrywce nie pojawił się ponownie nasz atakujący. Uzyskaliśmy sześciopunktową przewagę, która pozwoliła spokojnie spuentować mecz.

Wygraliśmy partię 25:20, zaś całe starcie 3:1. MVP spotkania wybrano Jędrzeja Gossa, który zdobył 24 punkty. W następnej kolejce po raz kolejny zagramy na wyjeździe. Naszym przeciwnikiem będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki.

W pierwszej kolejce tomaszowianie przegrali z MKS-em Będzin 1:3, zaś w drugiej pokonali KGHM SPS Głogów 3:1. Swój mecz trzeciej kolejki z MCKiS Jaworzno rozegrają dopiero w poniedziałek. Nasze starcie z Lechią zaplanowano na następna sobotę godzinę 17:00.

KGHM SPS Głogów vs REA BAS Białystok 1:3 (18:25, 21:25, 31:29 20:25)

Skład: Kacperkiewicz 15 pkt., Rawiak 13 pkt., Turski 14 pkt., Gwardiak 6 pkt., Witkoś 4 pkt., Goss 24 pkt., Ostaszewski (l)