Image

W 6. kolejce rozgrywek TAURON 1 Ligi przegraliśmy z MKST Astrą 2:3.

Początek spotkania był wyrównany. W połowie seta, przy zagrywce Jakuba Turskiego uzyskaliśmy trzypunktową przewagę. Gospodarze szybko wyrównali stan rywalizacji, lecz kolejna seria, tym razem przy zagrywce Karola Rawiaka zagwarantowała nam prowadzenie 18:15. Skutecznie broniliśmy uzyskanej zaliczki i wygraliśmy seta 25:21.

Drugą partię rozpoczęliśmy od prowadzenia 3:0. Szybko powiększyliśmy swoją przewagę i chwilę później było już 7:2. W połowie seta gospodarze zbliżyli się na jeden punkt i dość długo utrzymywaliśmy nieznaczną przewagę. Od stanu 21:19 zdobyliśmy cztery punkty z rzędu i wygraliśmy partię 25:19.

Trzecia odsłona długo układała się po myśli MKST Astry. W połowie seta, gospodarze prowadzili czterema punktami. Przy serwisie Karola Rawiaka zmniejszyliśmy straty do dwóch oczek, a po błędzie Patryka Czyrniańskiego do jednego punktu. Nowosolanie w końcówce okazli się jednak lepsi i wygrali seta 25:21.

Czwartą odsłonę rywalizacji ponownie lepiej otworzyli gospodarze. Przy zagrywce Jakuba Turskiego odrobiliśmy trzypunktową stratę i przez kolejne fragmenty odsłony utrzymywał się remisowy rezultat. Spore problemy w przyjęciu spowodowała zagrywka Tomasza Pizuńskiego. Nowosolanie objęli prowadzenie 18:15, a po dobrej końcówce wygrali partię 25:17.

Nadszedł więc czas na pierwszy w tym sezonie tie-break. W połowie seta, przy zagrywce Kamila Drzazgi nowosolanie zaczęli uciekać naszej drużynie. W końcówce seta nie udało się odrobić strat. Przegraliśmy partię 8:15, a cały mecz 2:3.

W następnej kolejce zagramy we własnej hali. Naszym przeciwnikiem będzie Olimpia Sulęcin. Zespół z województwa lubuskiego nie zaliczył najlepszego wejścia w sezon, gdyż w czterech pierwszych meczach nie zdoby punktu. Dziś sulęcinianie się jednak przełamali i pokonali KGHM SPS Głogów 3:0.

Początek starcia w najbliższą sobotę, o godzinie 18:00. Mecz tradycyjnie odbędzie się w SP 50 w Białymstoku.

❌ MKST Astra Nowa Sól vs REA BAS Białystok 3:2 (21:25, 19:25, 25:21, 25:17, 15:8)

➡️ Skład: Kacperkiewicz 8 pkt., Rawiak 16 pkt., Gwardiak 4 pkt., Turski 14 pkt., Witkoś 2 pkt., Goss 17 pkt., Ostaszewski (l) – Janusz 2 pkt., Kardasz 1 pkt., Naliwajko 0 pkt., Gruszczyński 0 pkt.