Image

Wszystkie dotychczasowe 1-ligowe spotkania pomiędzy REA BAS-em, a SMS-em PZPS Spałą kończyły się naszą wygraną 3:1. Dziś nie było inaczej. Po czterosetowym pojedynku pokonaliśmy drużynę z województwa łódzkiego.

Trener Krzysztof Andrzejewski dokonał dwóch zmian względem poprzedniego spotkania. Jakuba Turskiego zastąpił Adrian Gwardiak, zaś Adriana Kacperkiewicza Maciej Naliwajko.

Początek spotkania był dla nas udany. Prowadziliśmy 3:0, a niedługo później powiększyliśmy przewagę do pięciu oczek. W połowie seta gospodarze zbliżyli się na punkt, a później objęli nawet prowadzenie 19:18. Na nasze szczęście, przy zagrywce Adriana Gwardiaka złapaliśmy punktową serię i wyszliśmy na prowadzenie 23:19. Wygraliśmy całego seta 25:22.

Do połowy drugiej partii minimalną przewagę utrzymywali gospodarze. Przy zagrywkach Piotra Janusza i Jędrzeja Gossa uciekliśmy rywalowi na cztery punkty, lecz młodzi siatkarze ze Spały nie mieli zamiaru się poddać. Po dobrej końcówce podgonili nasz zespół na jeden punkt, lecz błąd z serwisu Igora Rybaka zagwarantował nam zwycięstwo w drugim secie 25:23.

W trzecim secie przy zagrywce Michała Witkosia zdobyliśmy pięć punktów z rzędu i wyszliśmy na prawadzenie 12:8. Gospodarze odpowiedzieli siedmioma punktami z rzędu, a później kontynuowali dobrą grę i powiększyli swoją przewagę. Set padł łupem SMS-u PZPS w stosunku 25:18.

Na początku czwartego seta, przy zagrywce Michała Witkosia objęliśmy prowadzenie 6:1 i kontrolowaliśmy losy seta. Pewnie wygraliśmy partię 25:14, a cały mecz 3:1. W tabeli awansowaliśmy na piąte miejsce.

Następny mecz rozegramy już w najbliższą sobotę. Jedziemy na trudny teren do Będzina, gdzie rozegramy mecz z liderem tabeli – MKS-em. Spotkanie zaplanowano na sobotę, godzinę 18:00.

✅ SMS PZPS Spała vs REA BAS Białystok 1:3 (22:25, 23:25, 25:18, 14:25)

➡️ Skład: Naliwajko, Rawiak, Gwardiak, Janusz, Witkoś, Goss, Ostaszewski (l), Micewicz (l) – Gruszczyński, Kacperkiewicz, Turski