Image

Klątwa domowych meczów z beniaminkami nie została przełamana. Przegraliśmy z MCKiS Jaworzno 1:3.

Przewaga na początku pierwszego seta przechodziła z rąk do rąk. Dopiero przy wyniku 15:15 zdobyliśmy dwa punkty z rzędu, ale po chwili goście odpowiedzieli tym samym. Końcówka seta była bardzo wyrównana, a o wyniku seta miała zadecydować gra na przewagi. Piłkę setową mieli zarówno jedni jak i drudzy, ale to MCKiS wygrał partię 30:28.

Nerwowo rozpoczęła się także druga partia spotkania. Przez długi czas nie mogliśmy zrobić przejścia, przez co musieliśmy odrabiać pięć punktów straty. Goście powiększyli przewagę do siedmiu oczek i prowadzili już 15:8. MCKiS bez problemów utrzymał przewagę i wygrał partię 25:18.

Trzecią odsłonę rozpoczęliśmy od prowadzenie 5:2. Nasza gra nareszcie wyglądała tak jakbyśmy tego chcieli, dzięki czemu powiększyliśmy przewagę. Drużyna gości stopniowo odrabiała straty i przy wyniku 16:15 zrobiło się już nerwowo. Pomimo burzliwej końcówki, do końca seta utrzymaliśmy korzystny wynik. Wygraliśmy partię 25:22.

Na początku czwartego seta uzyskaliśmy trzy punkty przewagi. Goście jednak szybko wyrównali, a potem objęli prowadzenie 9:7. MCKiS radził sobie z naszym serwisem, przez co nie mogliśmy złapać kilkupunktowej serii. Dwa punktowe bloki z rzędu drużyny z Jaworzna zagwarantowały przyjezdnym prowadzenie 17:12. Goście wygrali seta 25:18, a cały mecz 3:1

W następnej kolejce zagramy w Bydgoszczy z tamtejszą Visłą Proline. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego ma na swoim koncie tyle samo punktów co my. Początek spotkania w sobotę 2 grudnia, o godzinie 17:00.

❌REA BAS Białystok vs MCKiS Jaworzno 1:3 (28:30, 18:25, 25:22, 18:25)

➡️ Skład: Kacperkiewicz, Rawiak, Gwardiak, Turski, Gruszczyński, Goss, Ostaszewski (l) – Kardasz