Image

Kryzys zażegnany na dobre! Wygrywamy w Kluczborku z tamtejszym Mickiewiczem 3:0!

Pierwsza partia przez długi czas była wyrównana. W końcówce seta wypracowaliśmy trzy punkty przewagi, ale gospodarze szybko zniwelowali starty do jednego oczka. Pilnowaliśmy wypracowanej przewagi do końca partii i wygraliśmy ją 25:23.

Do połowy drugiego seta utrzymywaliśmy dwupunktową przewagę, lecz po kilku dobrych akcjach gospodarzy, Mickiewicz objął prowadzenie 15:14. Kolejne fragmenty partii były wyrównane, ale to KKS prowadził 24:22. Końcówka seta należała do naszej drużyny. Zdobyliśmy cztery punkty z rzędu i wygraliśmy partię 26:24.

Na początku trzeciej odsłony wypracowaliśmy dwa punkty przewagi. Długo broniliśmy uzyskanej zaliczki, ale Mickiewicz odrobił straty i wyrównał stan rywalizacji. W końcówce seta prezentowaliśmy siatkówkę na wysokim poziomie i wygraliśmy partię 25:20, a cały mecz 3:0.

To było nasze ostatnie wyjazdowe starcie w 2023 roku. Zajmujemy aktualnie dziewiątą pozycję w tabeli.

W najbliższy piątek czeka nas jeszcze domowe spotkanie. O godzinie 18:00 zagramy z AZS-em AGH Kraków. Ekipa z województwa małopolskiego zajmuje aktualnie jedenaste miejsce w tabeli.

✅ KKS Mickiewicz Kluczbork vs REA BAS Białystok 0:3 (23:25, 24:26, 20:25)

➡️ Skład: Naliwajko, Rawiak, Turski, Gwardiak, Gruszczyński, Goss, Ostaszewski (l) – Kacperkiewicz