Image

Nieudana inauguracja 2024 roku. Przegraliśmy w meczu 16. kolejki TAURON 1. Ligi z wiceliderem – PZL LEONARDO Avią Świdnik 0:3

Pierwszą partię spotkania lepiej rozpoczęli goście. Proste błędy były skrzętnie wykorzystywane przez drużynę ze Świdnika, która w połowie seta prowadziła trzema punktami. Po asie serwisowym Macieja Naliwajko zbliżyliśmy się na jeden punkt, lecz nie wystraszyło to siatkarzy drużyny przyjezdnej. Goście prezentowali dobrą grę i wygrali seta 25:21.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej otworzyli przyjezdni, którzy objęli pięciopunktowe prowadzenie, a w połowie seta powiększyli przewagę do siedmiu oczek. Przy tak dobrze dysponowanym wiceliderze nie było już czego w tym secie zbierać. Przegraliśmy partię 20:25.

Początek trzeciego seta był najbardziej wyrównany, ale z czasem goście udowodnili swoją dominację. Utrzymywali przewagę dwóch-trzech punktów, a po dwóch punktowych blokach pod koniec seta, powiększyli swoją przewagę do pięciu oczek. Przegraliśmy partię 20:25, a cały mecz 0:3.

W następną sobotę zagramy na wyjeździe z Bogdanką Arką Chełm. W 2. kolejce ulegliśmy ekipie z województwa lubelskiego aż 0:3, dlatego jesteśmy głodni rewanżu.

Bogdanka Arka zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli. Początek meczu w sobotę, 13 stycznia, o godzinie 18:00.

❌ REA BAS Białystok vs PZL LEONARDO Avia Świdnik 0:3  (21:25, 20:25, 20:25)

➡️ Skład: Naliwajko, Lisicki, Turski, Gwardiak, Gruszczyński, Goss, Ostaszewski (l) – Witkoś, Rawiak, Janusz