Image

Początek pierwszego seta był wyrównany. Przy serwisie Jakuba Turskiego objęliśmy kilka punktów przewagi, a w połowie seta powiększyliśmy prowadzenie. Druga część seta także wyglądała dobrze. Pewnie wygraliśmy partię 25:18.

Drugi set rozpoczęliśmy od prowadzenie 5:2. W połowie odsłony, przy zagrywce Jędrzeja Gossa powiększyliśmy przewagę do 4 punktów. W drugiej częsci seta nadal prezentowaliśmy grę na wysokim poziomie. Bez większych trudności wygraliśmy partię 25:17.

Po fenomenalnej serii na zagrywce Jędrzeja Gossa, początek trzeciego seta ułożył się po naszej myśli. Objęliśmy prowadzenie 13:2 i nie mogliśmy zaprzepaścić wypracowanej przewagi. Wygraliśmy partię 25:21, a cały mecz 3:0. Na MVP spotkania wybrano Jędrzeja Gossa.

Z dorobkiem 39. punktów pozostajemy na 9. miejscu w tabeli. Dzięki dzisiejszej wygranej zrównaliśmy się punktami z ósmą w tabeli Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Już w środę, o godzinie 18:00 rozegramy kolejny ligowy mecz. Udamy się w daleką podróż do Bielska-Białej, gdzie zmierzymy się ze spadkowiczem – BBTS-em. Bielszczanie zajmują trzecie miejsce w tabeli.

REA BAS Białystok – SMS PZPS Spała (25:18, 25:17, 25:21)