Image

Mamy historyczne play-offy! Pokonaliśmy AZS AGH Kraków 3:2.

Spotkanie lepiej otworzyła drużyna z Krakowa. Po prostych błędach w ataku przegrywaliśmy 2:6, ale dość szybko wyrównaliśmy stan rywalizacji. Remisowy rezultat utrzymywał się do końca seta, a o ostatecznym rezultacie miała decydować gra na przewagi. W niej minimalnie lepsi okazał się AZS AGH.

Drugiego seta od prowadzenia 5:2 rozpoczęła drużyna gospodarzy. Powoli goniliśmy wynik i na początku drugiej części odsłony wyrównaliśmy stan rywalizacji. Kolejna część seta była wyrównana. W końcówce partii minimalnie lepsi okazali się gospodarze i to oni wygrali seta 25:23.

Początek trzeciej partii nareszcie wyglądał tak jakbyśmy tego chcieli. Przy zagrywce Karola Rawiaka objęliśmy prowadzenie 9:4 i mieliśmy losy seta we własnych rękach. W drugiej części seta utrzymaliśmy wypracowaną przewagę i pewnie wygraliśmy partię 25:19.

Czwarta odsłona także ułożyła się po naszej myśli. Szybko zdobyliśmy kilka punktów przewagi i do końca seta pilnowaliśmy uzyskanej zaliczki. Wygraliśmy partię 25:16. W tie-breaku poszliśmy za ciosem. Na początku piątego seta uzyskaliśmy kilka oczek przewagi. Pilnowaliśmy uzyskanej przewagi i pewnie wygraliśmy partię 15:11, a cały mecz 3:2.

Naszym ćwierćfinałowym przeciwnikiem w fazie play-off będzie MKS Będzin. Pierwsze spotkanie rozegramy w Będzinie (6 kwietnia). Tydzień później zagramy w Białymstoku, a ewentualne trzecie starcie odbędzie się w środę, 17 kwietnia, w Będzinie.

✅ AZS AGH Kraków – REA BAS Białystok 2:3 (27:25, 25:23, 19:25, 16:25, 11:15)